Brown & Co jest niezależną spółką której specjalnością jest agrobiznes, zarządzanie, doradztwo, pośrednictwo i wycena nieruchomości rolniczych. Opierając się na ponad dwustuletnim doświadczeniu opartym na działaniach na rzecz przedsiębiorstw rolnych w Wielkiej Brytanii Brown & Co wyruszyła w 1999 r. do Europy Środkowej i Wschodniej aby doradzać w zakresie  deregulacji rynku gruntów. Polska centralna stanowi doskonałą bazę do prowadzenia działań w krajach takich jak: Rosja, Ukraina, Węgry, Bułgaria, Czechy i Słowacja.

Firma Brown & Co jest obecnie mocno zakorzeniona w regionie i oferuje pełen zakres usług takich jak: pozyskiwanie gruntów rolnych / poszukiwanie i dysponowanie gruntami, należyta staranność, zarządzanie inwestycjami rolnymi, wycena, raporty & sprawozdania z rynku rolnego, pozyskiwanie funduszy z UE – głównie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW), kupno/sprzedaż i zarządzanie nieruchomościami.

Team od znajdowania pieniędzy

Brown & Co dysponuje wiedzą i doświadczeniem ponad 200 profesjonalistów i działa w 16 biurach na całym świecie. Nasi Klienci szczególnie cenią sobie nasz profesjonalizm i niezależność oraz kompleksowe podejście do problemu. Brown & Co stara się włączać do zespołu ludzi o największych talentach, żeby zapewnić Klientom usługi najwyższej jakości.

Biznesplany, analizy, raporty opłacalności, wyceny, restrukturyzacje, tabelki Excel, wykresy liniowe i kołowe, tabele przestawne i urzędnicy z ARiMR etc. –
to co jest skomplikowane dla naszych Klientów, dla nas jest chlebem powszednim!

Rozwiązania

Naszą rolą jest zapewnienie Państwu praktycznych i sensownych rozwiązań, które są skuteczne i dają możliwości przeprowadzenia zmian biznesowych. Zachęcamy Państwa do skorzystania z porad naszych specjalistów i czerpania z doświadczenia, jakie zdobywaliśmy zagranicą, a które ugruntowaliśmy na polskim rynku, gdzie pracujemy do chwili obecnej. Stąd prowadzimy działalność opartą na doradztwie rolniczym i inwestycyjnym w całej Europie Środkowej i Wschodniej. Doradzamy kupującym, sprzedającym, a także tym, którzy chcieliby skorzystać z różnych form dofinansowania w ramach PROW bądź z innych Funduszy Europejskich.

Możemy poszczycić się skutecznością w wielu aspektach szeroko pojętego rolnictwa i doradztwa rolniczo – inwestycyjnego zarówno na terenie Polski, jak i w innych krajach Europy i świata. Poniższa tabela podsumowuje nasze dokonania.

Kraje w których działa nasza firma

Rosja Od 2005 roku aktywnie działamy na terytorium Federacji Rosyjskiej oferując m.in. wycenę gruntów, zarządzanie w agrobiznesie, wycenę i ewaluację przeprowadzaną z uwzględnieniem należytej staranności. Zajmujemy się strategią biznesu rolniczego, wyboru inwestycji i tworzymy plany i scenariusze różnych modeli biznesowych.
Polska Od 1999 roku Brown & Co na terenie Polski zajmuje się szeroko pojętym agrobiznesem, doradztwem inwestycyjnym, towarzyszy w czasie przejęć, restrukturyzacji, przygotowania biznesplanów itd. Doradzamy w wyborze skutecznej drogi rozwoju przedsiębiorstwa  rolniczego. Przeprowadzamy oceny i wyceny gruntów i nieruchomości. Zajmujemy się skutecznym pozyskiwaniem Funduszy Europejskich.
Ukraina Zaangażowanie Brown & Co w rolnictwo ukraińskie zaczęło się w 2006 roku. Od tego czasu zapewniamy naszym Inwestorom różne możliwości lokowania środków finansowych w agrobiznes Ukrainy.
Rumunia/Bułgaria Na terenie Rumunii i Bułgarii działamy od 2005 roku. Zarówno Bułgaria, jak i Rumunia przechodzą dziś duże zmiany restrukturyzacyjne dotyczące rolnictwa. Brown & Co zapewnia rządom obu krajów konsultacje i doradztwo związane z restrukturyzacją sektora rolniczego.
Argentyna W Argentynie działamy od 2005 roku aktywnie uczestnicząc w zarządzaniu gospodarstw zajmujących się hodowlą bydła. W szczególności w prowincji Mendoza, gdzie prowadzimy zarządzanie ponad 200 tys. ha.
Serbia/Czechy/ Węgry Oceny działalności Ocena (oddzielnie) dla potencjalnych inwestorów na dużą skalę działań rolno-biznesu. Na terenie Serbii, Czech i Węgier prowadzimy działalność doradztwa inwestycyjnego dla Klientów agrobiznesu. Doradzamy najskuteczniejsze rozwiązania dotyczące m.in. restrukturyzacji gospodarstw, prawidłowego gospodarowania, zmiany charakteru działalności rolniczej (np. przejścia z rolnictwa ekologicznego na rolnictwo wysoko wydajne)
Wielka Brytania

 

Doradztwo w zakresie zarządzania, marketingu, biznesplanów, należytej staranności, na obszarze 150 tys. ha w Wielkiej Brytanii. Do dyspozycji naszych Klientów pozostaje 5 biur rozsianych na całym obszarze państwa i zespół 22 konsultantów służących pomocą na wypadek wątpliwości.