Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Brown & Co jest niezależną spółką której specjalnością jest agrobiznes, zarządzanie, doradztwo, pośrednictwo i wycena nieruchomości rolniczych. Opierając się na ponad dwustuletnim doświadczeniu opartym na działaniach na rzecz przedsiębiorstw rolnych w Wielkiej Brytanii Brown & Co wyruszyła w 1999 r. do Europy Środkowej i Wschodniej aby doradzać w zakresie  deregulacji rynku gruntów. Polska centralna stanowi doskonałą bazę do prowadzenia działań w krajach takich jak: Rosja, Ukraina, Węgry, Bułgaria, Czechy i Słowacja.

Firma Brown & Co jest obecnie mocno zakorzeniona w regionie i oferuje pełen zakres usług takich jak: pozyskiwanie gruntów rolnych / poszukiwanie i dysponowanie gruntami, należyta staranność, zarządzanie inwestycjami rolnymi, wycena, raporty & sprawozdania z rynku rolnego, pozyskiwanie funduszy z UE – głównie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW), kupno/sprzedaż i zarządzanie nieruchomościami.

Team od znajdowania pieniędzy

Brown & Co dysponuje wiedzą i doświadczeniem ponad 200 profesjonalistów i działa w 16 biurach na całym świecie. Nasi Klienci szczególnie cenią sobie nasz profesjonalizm i niezależność oraz kompleksowe podejście do problemu. Brown & Co stara się włączać do zespołu ludzi o największych talentach, żeby zapewnić Klientom usługi najwyższej jakości.

Biznesplany, analizy, raporty opłacalności, wyceny, restrukturyzacje, tabelki Excel, wykresy liniowe i kołowe, tabele przestawne i urzędnicy z ARiMR etc. –
to co jest skomplikowane dla naszych Klientów, dla nas jest chlebem powszednim!

Rozwiązania

Naszą rolą jest zapewnienie Państwu praktycznych i sensownych rozwiązań, które są skuteczne i dają możliwości przeprowadzenia zmian biznesowych. Zachęcamy Państwa do skorzystania z porad naszych specjalistów i czerpania z doświadczenia, jakie zdobywaliśmy zagranicą, a które ugruntowaliśmy na polskim rynku, gdzie pracujemy do chwili obecnej. Stąd prowadzimy działalność opartą na doradztwie rolniczym i inwestycyjnym w całej Europie Środkowej i Wschodniej. Doradzamy kupującym, sprzedającym, a także tym, którzy chcieliby skorzystać z różnych form dofinansowania w ramach PROW bądź z innych Funduszy Europejskich.

Możemy poszczycić się skutecznością w wielu aspektach szeroko pojętego rolnictwa i doradztwa rolniczo – inwestycyjnego zarówno na terenie Polski, jak i w innych krajach Europy i świata. Poniższa tabela podsumowuje nasze dokonania.

Kraje w których działa nasza firma

Rosja Od 2005 roku aktywnie działamy na terytorium Federacji Rosyjskiej oferując m.in. wycenę gruntów, zarządzanie w agrobiznesie, wycenę i ewaluację przeprowadzaną z uwzględnieniem należytej staranności. Zajmujemy się strategią biznesu rolniczego, wyboru inwestycji i tworzymy plany i scenariusze różnych modeli biznesowych.
Polska Od 1999 roku Brown & Co na terenie Polski zajmuje się szeroko pojętym agrobiznesem, doradztwem inwestycyjnym, towarzyszy w czasie przejęć, restrukturyzacji, przygotowania biznesplanów itd. Doradzamy w wyborze skutecznej drogi rozwoju przedsiębiorstwa  rolniczego. Przeprowadzamy oceny i wyceny gruntów i nieruchomości. Zajmujemy się skutecznym pozyskiwaniem Funduszy Europejskich.
Ukraina Zaangażowanie Brown & Co w rolnictwo ukraińskie zaczęło się w 2006 roku. Od tego czasu zapewniamy naszym Inwestorom różne możliwości lokowania środków finansowych w agrobiznes Ukrainy.
Rumunia/Bułgaria Na terenie Rumunii i Bułgarii działamy od 2005 roku. Zarówno Bułgaria, jak i Rumunia przechodzą dziś duże zmiany restrukturyzacyjne dotyczące rolnictwa. Brown & Co zapewnia rządom obu krajów konsultacje i doradztwo związane z restrukturyzacją sektora rolniczego.
Argentyna W Argentynie działamy od 2005 roku aktywnie uczestnicząc w zarządzaniu gospodarstw zajmujących się hodowlą bydła. W szczególności w prowincji Mendoza, gdzie prowadzimy zarządzanie ponad 200 tys. ha.
Serbia/Czechy/ Węgry Oceny działalności Ocena (oddzielnie) dla potencjalnych inwestorów na dużą skalę działań rolno-biznesu. Na terenie Serbii, Czech i Węgier prowadzimy działalność doradztwa inwestycyjnego dla Klientów agrobiznesu. Doradzamy najskuteczniejsze rozwiązania dotyczące m.in. restrukturyzacji gospodarstw, prawidłowego gospodarowania, zmiany charakteru działalności rolniczej (np. przejścia z rolnictwa ekologicznego na rolnictwo wysoko wydajne)
Wielka Brytania

 

Doradztwo w zakresie zarządzania, marketingu, biznesplanów, należytej staranności, na obszarze 150 tys. ha w Wielkiej Brytanii. Do dyspozycji naszych Klientów pozostaje 5 biur rozsianych na całym obszarze państwa i zespół 22 konsultantów służących pomocą na wypadek wątpliwości.